Choketopus Grappling Challenge vol. 7

Grappling, submission wrestling, někdy Brazilské Jiu Jitsu a zkráceně no-gi. To vše označuje mladý bojový sport zaměřený na boj na blízkou vzdálenost ať už v postoji či na žíněnce. Zdánlivě může připomínat judo nebo volný zápasnický styl, ale odlišuje ho hlavně propracovanost bezpočtu pozic, škrcení a manipulací s končetinami, pomocí kterých se snaží zápasníci donutit soupeře utkání vzdát. Údery a kopy jsou zakázané, ale to jen více nutí zápasníky vymýšlet efektivní způsoby, jak soupeře přinutit kapitulovat.
V pořadí sedmém ze série turnajů pouze pro zvané atlety tentokrát uvidíte těžké váhy v 99+ kg. Svoje umění předvedou držitelé černých pásů z celé Evropy, kteří se budou snažit ustát nápor mladých a ambiciózních atletů. Těšit se můžete také na borce ze špičky českého MMA, jehož je grappling nedílnou součástí. Jmenovitě se ukáží Miloš „Meloun“ Petrášek, bývalý UFC zápasník Viktor Pešta nebo třeba Michal Martínek. O dynamické a divácky atraktivní zápasy jednoduše nebude nouze.

LÍSTKY ZAKOUPÍTE ZDE! (GoOut.cz)

 

V pyramidě nad 99kg se představí:

 

Superfighty:

Jan Stach x TBD

Ondřej Skalník x TBD

Inkubátor Cup:

V rámci Inkubátor Cupu se představí čtyři nadějní zápasníci do 75kg, kteří mají bílý pásek („nultou“ úroveň) a netrénují déle, než jeden rok. Turnaj vám ukáže, jak rychle se lze naučit skvělým dovednostem za krátkou dobu při dostatku píle a správném odhodlání. Vítěz Inkubátor Cupu dostane příležitost zúčastnit se jednoho z příštích hlavních turnajů CGC.

Nadále se budeme držet pravidel No Gi EBI Submission Only a systému dvoustranného pavouka. Výherce turnaje si odnese finanční odměnu a také balíček funkčních vychytávek od Choketopusu!

 

Turnaj opět přivítají prostory divadla Ponec na Žižkově s kapacitou 150 míst v hledišti, takže se vstupenkami neváhejte!

Program večera:
18:00 – Otevření Meetfactory
19: 00  – Zahájení večera
19:10 – Seznámení s formátem turnaje a pravidly EBI
19:30 – Zahájení turnaje
22:30 – Předpokládaný konec programu
od 22:30 Afterparty přímo v Meetfactory s DJ
*Časový rozvrh je pouze orientační – délku zápasu mají v rukou zápasníci!

Nevíte do čeho jdete? Mrkněte na sestřih z CGC6!