Co to je CGC?

 

Grappling, submission wrestling, někdy Brazilské Jiu Jitsu a zkráceně no-gi. To vše označuje mladý bojový sport zaměřený na boj na blízkou vzdálenost ať už v postoji či na žíněnce. Zdánlivě může připomínat judo nebo volný zápasnický styl, ale odlišuje ho hlavně propracovanost bezpočtu pozic, škrcení a manipulací s končetinami, pomocí kterých se snaží zápasníci donutit soupeře utkání vzdát. Údery a kopy jsou zakázané, ale to jen více nutí zápasníky vymýšlet efektivní způsoby, jak soupeře přinutit kapitulovat.

 

V pořadí sedmém ze série turnajů pouze pro zvané atlety tentokrát uvidíte těžké váhy v 99+ kg. Svoje umění předvedou držitelé černých pásů z celé Evropy, kteří se budou snažit ustát nápor mladých a ambiciózních atletů. Těšit se můžete také na borce ze špičky českého MMA, jehož je grappling nedílnou součástí. Jmenovitě se ukáží Miloš „Meloun“ Petrášek, nebo třeba Michal Martínek. O dynamické a divácky atraktivní zápasy jednoduše nebude nouze.

 

Nadále se budeme držet pravidel No Gi EBI Submission Only a systému dvoustranného pavouka. Výherce turnaje si odnese finanční odměnu 10 000 Kč, balíček funkčních vychytávek od Choketopusu a hodnotné ceny od našich sponzorů!

Vstupenky

Lístky koupíte na GoOut.cz

K dispozici jsou nově lístky na na stání (290 Kč v předprodeji), sezení (390 Kč v předprodeji), a sponzorské VIP lístky na sezení (1000 Kč, pouze 10 míst v první řadě, triko jako poděkování v ceně vstupenky).

Aréna

Turnaj tentokrát přivítají prostory Meetfactory s kapacitou 100 míst k sezení a 300 míst ke stání.

Kde sledovat

Nejlépe na živo v Meetfactory! Pokud se ale dostavit nemůžete, přímý přenos bude opět zdarma na našem facebooku a youtube kanále. Záznam z turnaje také můžete sledovat na O2 TV.

LINE UP

Pyramida +99kg 

Miloš „Meloun“ Petrášek [Reinders MMA]
Michal Martínek [Reinders MMA]
Viktor Pešta [Pentagym  & Hardknocks 365]
Bert Obernosterer [Full Contact Darkroom Squad, AT]
František  Vohánka [Choketopus Gym]
Michal Popelák [MMA Team Jičín]
Tomáš Vašíček [A Force, SVK]
Tomáš Tauber [Aréna Pavly Kladivové]
Michal Tauber [Aréna Pavly Kladivové]
Jan Vlastník [SK Pretorian Pardubice]
Tomáš Florian [SK Pretorian Pardubice]
Pavel Srněnský [Jungle BJJ]
Jakub Rosen [Gracie Jiu Jitsu Praha]
David Haring [MMA Liberec]
Lukáš Veselý [THC Gym]
Maciej Surma [PL]

Superfighty

Jan Stach [Fightclub Brno] vs.

TBA

Combat Jiu Jitsu

TBA vs. TBA

Inkubátor Cup

Vilém Cao [Choketopus Gym]
Denis Janitek [GB Draculino]
Michal Valenta [Aréna Pavly Kladivové]
Vojta Válek [Valachien Gym]

 

Důležité sdělení: Přestože se snažíme udělat vše pro to, aby turnaj obsazen těmi nejlepšími zápasníky, může se stát, že dojde ke zranění či jiným nepředvídatelným okolnostem. Pro tyto případy si jako pořadatelé vyhrazujeme právo změnit startovní listinu a to až do zahájení turnaje dne 8.12.2019.

Inkubátor Cup

V rámci Inkubátor Cupu se představí čtyři nadějní zápasníci do 77kg, kteří mají bílý pásek („nultou“ úroveň) a netrénují déle, než jeden rok. Turnaj vám ukáže, jak rychle se lze naučit skvělým dovednostem za krátkou dobu při dostatku píle a správném odhodlání. Vítěz Inkubátor Cupu dostane příležitost zúčastnit se jednoho z příštích hlavních turnajů CGC.

Combat Jiu Jitsu

Největší rozdíl mezi klasickými pravidly BJJ a nově vzniknutým CJJ je přítomnost úderů otevřenou dlaní ve chvíli, kdy se boj odehrává na zemi. Ptáte se, proč taková změna? Měla by ukázat, zda BJJ techniky zápasníků jsou efektivní i v realistických podmínkách. Některé novodobé techniky (inverze, útoky na nohy apod.)  nechávají toho, kdo je aplikuje, náchylného vůči úderům. Možnost udeřit soupeře otevřenou dlaní tak vytvoří hrozbu, se kterou se musí soupeř vypořádat a zároveň je relativně bezpečná pro oba soupeře (jak pro ruce, tak pro obličej, protože se při CJJ nepoužívají rukavice).

Program večera

18:00 – Otevření Meetfactory

19: 00  – Zahájení večera
19:10 – Seznámení s formátem turnaje a pravidly EBI
19:30 – Zahájení turnaje
22:30 – Předpokládaný konec programu
od 22:30 Afterparty přímo v Meetfactory s DJ
*Časový rozvrh je pouze orientační – délku zápasu mají v rukou zápasníci!

Nevíte do čeho jdete? Mrkněte na sestřih z posledního CGC6!

Sponzoři a mediální partneři